Interpretacje 2016

Dwie godziny temu wróciłam z Piastowa z wernisażu XIX. Przeglądu Twórczości Plastycznej Interpretacje 2016. Tym razem tematem przeglądu było „Czarno na Białym” i zaprezentowano aż 102 prace.
Zgłoszony przeze mnie obraz „Waga słów” zdobył wyróżnienie honorowe.

wystawa

Na zdjęciu niestety nie widać, ale obraz jest „3D”, coś w rodzaju płaskorzeźby.

wystawa

Poniżej przedstawiam kilka innych nagrodzonych prac.

wystawa

wystawa

wystawa

Wystawa będzie czynna do 13. maja.

Reklamy

9 myśli w temacie “Interpretacje 2016

    • Na drugim zdjęciu, z Anubisem ważącym księgę. Podczas Sądu Ozyrysa tak naprawdę ważono serce zmarłego i sprawdzano, czy nie waży więcej niż pióro bogini sprawiedliwości Maat. Moja interpretacja nieco szerzej odnosi się do tematu sądu, ciężaru dowodu, tego, jak słowa mogą zaważyć na czyimś losie.

  1. Twój „Sąd Anubisa” wydaje mi się ciekawszy! A im co się nie spodobało? że dodałaś trochę złota? I dlatego „tylko” wyróżnienie?!! Ale i tak gratuluję ! Bardzo mi się podoba. Klimatyczne takie, do tego nie tak „upiorne” jak te inne.

    • Jolu, złoto chyba nie przeszkodziło, bo drugie miejsce zajęła praca czarno-niebieska (biała plama to odbłysk mojego flesza na niej). Wszystko jest kwestią gustu. Poza tym mam wrażenie, ze jurorzy mieli naprawdę trudno z oceną prac, bo było dużo obrazów świetnych, pomysłowych, rewelacyjnie wykonanych. Co do „upiorności” – kolorystyka wpływa na postrzeganie, jakby te obrazy namalować żywymi kolorami, to na pewno wywoływałyby inne skojarzenia, teraz faktycznie niektóre można odebrać dość smutno. Ale temat „Czarno na Białym” zdecydowanie pobudził wyobraźnię autorów, dlatego było dużo prac (zgłoszono 106) i do tego prace były zdumiewające. Jedna z prac została wyszyta haftem chyba krzyżykowym, a inna to było coś w rodzaju podwójnej ramy z wkomponowanym na środku wielkim polukrowanym piernikowym sercem (prawdziwym!).

  2. Bardzo ciekawa interpretacja, wplecione durgie dno w istniejace sedno.. Gleboko, a zarazem bez przesady. Lubie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s